Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpora spolků provozujících sportovní zařízení

5. 5. 2020

Podpora spolků provozujících SZ

Vážení sportovní přátelé,

 

možnost finanční podpory spolků provozujících sportovní zařízení, které mají hospodářské ztráty způsobené uzavřením sportovišť, dostává reálnější obrysy.

Ztráty na tržbách, které vznikly v důsledků preventivních opatření vlády proti šíření koronaviru, bezprostředně ohrožují existenci a majetek řady sportovních klubů.

ČUS v součinnosti s NSA a s podporou České obce sokolské vyzvala 17. již května předsedu vlády, aby se podobně jako ministerstvo kultury, zasadil o pomoc provozovatelům zařízení.

https://www.cuscz.cz/media/tiskove-zpravy/cus-pozadala-premiera-o-podporu-provozovatelu-sportovist-ve-vysi-1-miliardy-korun.html

 

Vláda poté minulý týden schválila návrh zákona, kterým bude pomoc umožněna prostřednictvím Národní sportovní agentury, která návrh zákona připravila.

Poslanecká sněmovna dnes odpoledne tento návrh projednává.

V příloze připojujeme tiskovou zprávu, kterou ke schvalování návrhu zákona vydala Česká unie sportu 1. května.

 

Informujeme Vás proto, abyste upozornili své členské subjekty, aby sledovaly oficiální informace a byly připraveny včas reagovat na dotační výzvy, které pravděpodobně NSA vypíše v případě schválení státní podpory.

O její možné podobě budu tento týden jednat společně se starostkou ČOS H. Moučkovou a předsedou SSS ČR Z. Ertlem s předsedou NSA M. Hniličkou.

ČUS bude své členy o situaci nadále průběžně informovat.